MENÜ
×
Türkiye'nin en memnun müşterilerine sahip Sigorta Şirketi!
Hemen Teklif Al
Sigorta Teklifi Hattı 0850 346 34 44 0212 489 45 45
Teklif Formu
Özel Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) Devlet desteklidir. Sgk’nın karşılamadığı veya ücret sınırlarını aşan tedavi türlerini karşılamak için düzenlenen bir sigorta türüdür. TSS Sgk ile anlaşmalı kurumlarda, olan özel sağlık kuruluşlarının tedavi masraflarını karşılamasını ve ücretin sizlere yansıtılmamasını sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?


Tamamlayıcı sağlık sigortanızın sorgulama işlemini online olarak kolayca yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden giriş yaparak tamamlayıcı sağlık sigortanız ile ilgili tüm bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?


Tamamlayıcı sağlık sigortası ücretleri; bireyin cinsiyeti, yaşı, bulunduğu konum ve sigorta poliçesinin kapsadığı limitler gibi bir çok değişkene bağlıdır. Kendiniz veya aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinizi sigortasirketi.com.tr üzerinden hızlıca alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?


● Yalnızca sizlere özel tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini görüntüleyebilmek için bilgilerinizi sigortasirketi.com.tr adresine girin
● Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını karşılaştırın, ihtiyacınıza ve size özel tamamlayıcı sağlık sigortanızı 1 dakika içinde satın alın
● Sigortasiketi.com.tr’ye ekstra ücret ödemeden, online indirimler ile tamamlayıcı sağlık sigortanızı hemen satın alın

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası uzun dönem ve ayakta tedavi masraflarını karşılar. Ayrıca bir kaza veya hastalık durumunda hastanelerin acil servislerinden hizmet alma imkanını da karşılar.

Hastane yatışı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masraflarını karşılar. Ameliyat olmanız gereken durumlarda ameliyat masrafını ve öncesinde yapılan testleri de karşılar.

Hastaneye yatmanızı gerektirmeyen durumlarda, film, emar, test ve laboratuvar tetkiklerini karşılar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ana güvencelerinde;
● Check-up hizmet
● Diyetisyen hizmet
● Psikolojik destek
● Diş bakımı gibi ek güvenceleri de ilave ettirebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına, ek güvence olarak doğum sigortası da eklenebilir. Özellikle hamile kalmayı planlayan kadınlar hem kendileri hem de doğacak olan bebeklerinin sağlığı için doğum sigortasını mevut güvence paketine (poliçelerine) Ek güvence olarak ekleyebilirler..
Doğum sigortasının kapsamı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genel olarak hamilelik sürecindeki sağlık kontrolleri, normal veya sezaryen doğum ve hastane giderlerini karşılar. Bunlara ek olarak doğum esnasında anne ya da bebekte oluşabilecek olumsuz sağlık sorunlarını da güvence altına alır. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenize doğum sigortasındaki güvenceleri eklemek istiyorsanız güvence kapsamını detaylı bir şekilde inceleyip mevcut değilse ekleme talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Şehir Yaş Cinsiyet Yatarak Tedavi Ayakta+Yatarak Tedavi
İstanbul 25-34 Kadın 804 TL 3.352 TL
35-44 Erkek 1.278 TL 5.228 TL
45-54 Erkek 833 TL 1.388 TL
55-65 Kadın 1.041 TL 6.067 TL
Ankara 25-34 Erkek 423 TL 4.231 TL
35-44 Kadın - 5.336 TL
45-54 Kadın - 2.352 TL
45-54 Kadın - 2.352 TL
55-65 Erkek - 1.965 TL
İzmir 25-34 Erkek - 2.585 TL
35-44 Erkek 383 TL 1.590 TL
45-54 Kadın 686 TL 5.476 TL
55-65 Kadın - 1.669 TL
Gaziantep 25-34 Kadın - 1.721 TL
35-44 Erkek 280 TL 824 TL
45-54 Erkek - 789 TL
55-65 Kadın - -
Tablodaki fiyatlar hasarsızlık veya diğer şartlar altında değişebilir, Temmuz 2021'de Sigortasirketi.com.tr’den alınan tüm tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat tekliflerinin medyan (gerçek fiyatların sıralamasında tam ortadaki tutarlar) değerleridir. Fiyatlar, sigorta şirketlerinin risk tercihleri ve kişi özelliklerine göre değişebilir.
Kasko hasarsızlık indiriminin uygulanması için kasko her yıl yenilenmelidir. Bir kaza ya da hasar durumunda kasko kullanılıp poliçe bozulursa, araç sahibi bir alt kademedeki hasarsızlık indiriminden faydalanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı Sigortasirketim.com.tr üzerinden teklif alarak en kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Genellikle şirkete bağlı olarak değişmekte olup 65 yaşına kadar olan SGK sahipleri ve Bağ-Kur’lular veya kamu personelleri tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, genel durumu itibariyle SGK veya tedavi olduğunuz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu tüm hastanelerde geçerlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ödemeleriniz banka aracılığı ile taksitli ödeme şekli kullanılarak yapılabilir. Ancak anlaşmanıza bağlı olarak peşin ödemede yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortanız, ilaç masraflarını diş tedavisini ve gözlüğünü kapsamaz ancak bazı şirketler anlaşmaya ambulans masraflarını ve diş masraflarınıda karşılar

Tamamlayıcı sağlık sigortasını günlük veya aylık olmaktan ziyade yıllık olarak belirlenir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçede belirtildiği tarihin 12:00 saatinde başlar ve gelecek yıl aynı gün saat 12:00’da biter. Ancak yatarak tedavi limitlerinde 3 aylık bekleme süresi bulunabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı iptal ettirmeniz için hizmet aldığınız sigorta şirketine yazılı olarak dilekçe vermeniz gerekmektedir. İşlem süresi değişsede bu süre ortalam olarak 2 yada 3 gün olarak belirlenmiştir.

Vergi indiriminde gelir verigisi ödemekle mükellef olan tüm tamamlayıcı sigorta sahipleri yararlanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortanızın tüm primlerini eksiksiz olarak ödediğinizi ifade eden dekontu iş yerinize verdiğiniz takdirde ödediğiniz primin bir kısmını vergi iadesi olarak geri alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet desteklidir ve SGK ile anlaşmalı tüm kurumları kapsar. SGK’nın limitleri aşan yatarak ve ayakta tedavi masraflarını öder. Özel sağlık sigortası ise poliçenizi aldıktan sonra başınıza gelebilecek hastalık ve kaza gibi acil durumlarda meydana gelen durumlarda az bir miktar ücret ödeyerek almanızı sağlayan bazı durumlarda ise hiç bir ücret gerektirmeden almanızı sağlayan bir sigorta türüdür.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının ana teminatları şu şekildedir. ● Check-up ● Psikolojik destek ● Diyetisyen ● Ek olarak diş bakımı gibi tedavileri ekleyebilirsiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortasına ek olarak doğum sigortası eklenebilir. Özellikle hamile kalmayı planlayan veya hamile kadınlar doğum sigortasını ekletebilirler.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı Sigortasirketim.com.tr üzerinden teklif alarak en kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Genellikle şirkete bağlı olarak değişmekte olup 65 yaşına kadar olan SGK sahipleri ve Bağ-Kur’lular veya kamu personelleri tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en büyük ve prestijli 30 sigorta şirketinden aynı anda 3 dakikada içerisinde teklif alıp karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uyumlu sigortayı hemen almak için teklif formumuzu doldurun.
Acıbadem Sigorta
Ak Sigorta
Anadolu Sigorta
Allianz Sigorta
Ankara Sigorta
Atlas Mutuel Sigorta
Axa Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sigorta
Eureko Sigorta
Gig Sigorta
Gri Sigorta
Generali Sigorta
Groupama Sigorta
HDI Sigorta
Koru Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
TMT Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Quick Sigorta
Zurich Sigorta

Sigortasirketi.com.tr Avantajları

Türkiye'nin en iyi 30 sigorta şirketinin birçok sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!
Anlaşmalı Sigorta Şirketleri
30+ Farklı
Sigorta Şirketi
İndirimli Sigorta
Özel
İndirimler
Hızlı Teklif
İnternet üzerinden
3 dakikada satın alın
7/24 Destek
7/24
Hasar Destek

Kampanyalar ve Haberler

SİGORTA TEKLİFİ AL