MENÜ
×
Türkiye'nin en memnun müşterilerine sahip Sigorta Şirketi!
Hemen Teklif Al
Sigorta Teklifi Hattı 0850 346 34 44 0212 489 45 45
Teklif Formu
Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası (Telefon Kaskosu) Nedir?


Telefon sigortası olarak bilinen telefon kaskosu ile telefonunuzun başına gelebilecek kaza veya çalınma, bozulma, düşme gibi olumsuz durumlara karşı cebinizi koruyarak telefonunuzu güvence altına alır. Telefon kasko ile cep telefonu sigortası aynı hizmeti sitelere verir aralarında herhangi bir fark yoktur.

Cep Telefonu Sigortası İle Ne Kazanırsınız?


Günlük yaşantınızda 7/24 kullandığınız telefonlarınızı hırsızlık, çalınma, kırılma, su teması gibi cep telefonunuza zarar verecek olumsuzluklara karşı cep telefonu sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. İkinci el veya sıfır cep telefonunuzu cep telefonu sigortası ile güvence altına almak çok kolay 30 dan fazla sigorta şirketinden cep telefonu sigortası alarak bütçenizi koruyabilirsiniz.

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yaptırılır?


Telefonunuzun marka, model fark etmeksizin kaskolamak için, IMEI bilgilerini girerek sigortasirketi.com.tr den kolayca kaskolata bilirsiniz. Cep telefonu bilgileriniz ile telefonunuzu kaskolatmak için teklif formumuzu doğru şekilde doldurmanız yeterli olacaktır.

Cep Telefonu Sigortası Teminatları ve İndirimleri Nelerdir?

Telefonunuz kazaen yani kullanıcı hatasıyla oluşabilecek, yüksekten düşme v.b, kırılma, sıvı teması ve tuvalete, lavaboya düşmesi dahil olmak üzere pek çok kazaen oluşabilecek hasarlara karşı koruma altında olur.

Telefonunuz şarj veya kullanım haline oluşabilecek yüksek voltaj ve kısa devre gibi olaylardan meydana gelebilecek bozulmalara karşı cep telefonu sigortası ile güvence kapsamında olur.

Kapalı mekanlarda yaşanabilecek kırma, zorlama, yaralama, öldürme, darp etme veya tehdit yoluyla çalınan telefonunuz güvence altında olur. Ek olarak çalınma sonrası bulun telefonunuzda çalan kişi tarafından oluşturulan hasarlar da bu güvenceye dahildir.

Ülke sınırları dışında oluşabilecek yurtdışında telefonunuzun başına gelebilecek hasarlara karşı 30 güne kadar güvence sağlar.

Nakit, kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabilir. Tutar, telefonun poliçe üzerindeki sigorta bedeli referans alınarak %30 muafiyet düşülerek hesaplanır.

Güvence (Teminat) dahilindeki haller sonucunda telefonun hasar alması durumunda, telefonun poliçe üzerinde bulunan sigorta bedeli referans alınarak %30 muafiyet uygulanır.

Cep Telefonu Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

● Cep telefonunun kırılması ve zarara görmesi.
● Yüksek voltaj, sıvı teması ve hatalı aksesuar kullanımı sonucu hasar alması.
● Hırsızlık, kapkaç.
● Cep telefonunun hasar alıp kullanılamayacak hale gelmesi.
Telefon kaskosu güvenceleri kapsamında, genel olarak yukarıdaki teminatları içermektedir. Sigorta branşına göre bu teminatlar değişiklik gösterebilir. Teklif alırken teminat detaylarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Cep telefonu sigortası yaptırarak cihazının çalınması (hırsızlık, kapkaç) v.b durumlarına karşı güvence altına alabilirsiniz. Cep Telefonunun çalınması durumunda eşdeğer cihaz temin edilebilir veya belli bir muafiyet ile nakit ödeme yapılabilir. Bu durum sigorta şirketine göre değişmektedir.

Telefonun çalınması; genel olarak sigortalının ikametinden, dükkanından veya kilitli taşıtından zorlama yolu ile hırsızlıkları ifade etmekte. Kamusal alanda park, otobüs, dolmuş, kafe, AVM, konser alanı, büro vb. cep telefonun çalınması güvence dışında kalır.

Cep telefonunun her türlü unutulma ve kaybolma halleri, telefon kaskosu güvenceyi dışında kalır.

Cep telefonunun kırılması veya hasara uğraması, cep telefonu sigortasının kapsamı içerisinde yer alır. Genellikle telefonun onarım giderleri karşılanır. Ancak sigorta firmalarına göre koşulları değişebilir.

En çok telefon kaskosu yaptırılan markalara baktığımızda, iPhone ve Samsung markaları öne çıkıyor. iPhone ve Samsung kasko maliyetleri ise telefonun modeline göre değişiyor. Maliyetleri bilebilmek için form doldurup öneri alabilirsiniz.
● iPhone telefon kaskosu.
● Samsung telefon kaskosu.
● Diğer telefon kaskoları için teklif alabilirsiniz.

Cep telefonu kaskosu geçerlilik süresi 1 yıldır. Diğer sigorta çeşitleri gibi cep telefonu kaskosu da satın alındıktan sonra 1 yıl boyunca güvence sağlar.

Telefon kaskosunun kaç kere kullanılacağı sigorta firmasına göre değişebilir. Kullanım adetle veya meblağla hudutlandırılabilir. Misal cep telefonunun hasarlanması durumunda, yılda verilen onarım hizmetinin kaç adet olduğu ya da nakit ödeme yapılıp yapılmayacağı, sigorta şirketlerinin poliçe kapsamlarına göre değişebilir.

Cep telefonu sigortasının hangi güvencesinin kaç kere ve nasıl kullanılacağını fiyat teklifi alırken bilebilirsiniz.

Cep telefonunuza sigorta yaptırmak için, sigorta poliçe girişiniz sonrası poliçeniz düzenlendikten sonra 15 gün içerisinde telefonunuza bir mobil uygulama indirmeniz ve uygulama aracılığıyla cep telefonu için doğrulama testi yapmanız gerekiyor.

● Hangi risklere karşı telefonunuzu güvence altına aldığına.
● Onarım için belirlenen adet ya da tutar limitlerine dikkat edin.
● Nakit ödeme yapıp yapmadığını sorgulayın.
● Eşdeğer telefon temin edip etmediğine dikkat edilmelidir.

Sigortasirketi.com.tr, cep telefonu kaskosu konusunda deneyim ve uzmanlık sahibi sigorta firmalarının başında yer alır. Sigortasirketi.com.tr internet sitesinden ya da (0212) 539 39 95 numarasını arayarak Sigortasirketi.com.tr’den cep telefonu kaskonuzu yaptırabilirsiniz.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en büyük ve prestijli 30 sigorta şirketinden aynı anda 3 dakikada içerisinde teklif alıp karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uyumlu sigortayı hemen almak için teklif formumuzu doldurun.
Acıbadem Sigorta
Ak Sigorta
Anadolu Sigorta
Allianz Sigorta
Ankara Sigorta
Atlas Mutuel Sigorta
Axa Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sigorta
Eureko Sigorta
Gig Sigorta
Gri Sigorta
Generali Sigorta
Groupama Sigorta
HDI Sigorta
Koru Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
TMT Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Quick Sigorta
Zurich Sigorta

Sigortasirketi.com.tr Avantajları

Türkiye'nin en iyi 30 sigorta şirketinin birçok sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!
Anlaşmalı Sigorta Şirketleri
30+ Farklı
Sigorta Şirketi
İndirimli Sigorta
Özel
İndirimler
Hızlı Teklif
İnternet üzerinden
3 dakikada satın alın
7/24 Destek
7/24
Hasar Destek

Kampanyalar ve Haberler

SİGORTA TEKLİFİ AL