MENÜ
×
Türkiye'nin en memnun müşterilerine sahip Sigorta Şirketi!
Hemen Teklif Al
Sigorta Teklifi Hattı 0850 346 34 44 0212 489 45 45
Teklif Formu
Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası, hırsızlık, yangın ve su baskını gibi birçok risk kapsamında evinizi veyahut konutunuzu koruma altına alan bir sigorta türüdür.

Örneğin konut sigortası, istenmeyen olaylar sonucunda evinizi oturulamaz hâle geldiğinde taşınma ve enkaz kaldırma giderlerini karşılar ve sizi zor durumdan kurtarır.

Konut Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?


Konut sigortası fiyatları yani belirli periyodlarda ödenmesi gereken sigorta primler, konutunun bulunduğu Açık adres, konutun metrekaresine, binanın yapı tarzına, konutunun bulunduğu kata, alınan güvenlik önlemlerine ve poliçede yer alan teminatlara göre belirlenir.

Ek olarak poliçede bina güvencesi teminatı olmadan sadece evinin içindeki eşyaları teminat yani güvence altına alabilirsin.


Konut Sigortası Zorunlu mu?


Konut sigortası; yaptırma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Fakat yasal zorundalık olmasa bile geniş teminatlar ve güvenceler verdiği için sıklıkla tercih edilen bir sigorta çeşididir.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?


Konut sigortası yaptırdığınızda evinizde oluşabilecek yangın, deprem ve selden kaynaklı su baskını gibi durumlarda cebinizi yani bütçenizi güvence yani teminat altına almış olursun.


Konut Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?

Poliçenizde yer alan ek güvence teminatları, konut sigortanın kapsamını belirlemek açısından önem taşır.
Örneğin, hırsızlık olayından misafirlerinin eşyalarının korunmasına kadar geniş bir teminat kapsamı bulunmaktadır. Konut sigortası poliçesine dâhil edebileceğiniz ek güvenceler aşağıdaki gibidir:

● Grev, lokavt, kargaşa, terör
● Diğer yangın ek teminatları
● Enkaz kaldırma
● Hırsızlık
● Malik ya da kiracının komşuluk sorumluluğu
● Değerli eşya hırsızlığı
● Kira kaybı
● İkamet değişikliği masrafları
● Taşınmaza bağlı hukuksal koruma
● Konut yardımı
● Cam kırılması
● Sigorta yapılmış konutun içinde oluşabilecek ferdi kazalar
● Elektrik tesisatındaki sorunlardan etkilenen elektronik cihazlar

Konut ve Eşya Sigortası Fiyatları

Teminat Türü Konut İnşa Bedeli Eşya Bedeli Yıllık Fiyat
Sadece Konut 200-250 bin TL arası Eşya Teminatı Yok 332TL
Sadece Eşya Konut Teminatı Yok 10-100 bin TL arası 446 TL
Konut + Eşya 200-250 bin TL arası 10-100 bin TL arası 917 TL
Tablodaki fiyatlar 11 Mayıs 2022 tarihine aittir ve ileriki dönem tarihler için değişiklilik gösterebilir.
Tablodaki fiyatlar 11 Mayıs 2022 tarihine aittir ve ileriki dönem tarihler için değişiklilik gösterebilir.

Konut Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıdaki müracaat formuna bilgilerini girerek internet üzerinden ev sigortası denetleme operasyonunu yapabilir, sigorta uzmanlarımızın sana telefonla önerileri eriştirmesini sağlayabilirsin. Bu sayede güvence ve maliyetleri bilerek kendine en uygun ev poliçesini hemen satın alabilirsin. Dilersen direkt (0212) 539 39 95 Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak da konut sigortanı yaptırabilirsin.

Ev sahibi veya kiracı olman fark etmeksizin konut sigortası yaptırılabilir. Kısacası remen bir mülk ihtiyacı yoktur.
Ancak bina teminatınızı yalnızca ev sahibi olmanız durumunda alabilirsiniz. Ev sahibiyseniz hem eşyalarınızı hem de binanızı teminatlı konut sigortası yaptırmanız mümkündür. İkamet ettiğin konutta kiracıysan da yalnızca eşya teminatlı bir konut sigortası ile eşyalarını koruyabilirsiniz.

Konutundaki hasar için hasar bildirimi yaptığında bağlı bulunduğun sigorta şirketin tarafından bir eksper atanır, evraklar incelenir ve hasar tazminatının ödenmesi için süreç başlar. Sigorta evraklarını teslim ettikten sonra en geç 15 gün içerisinde sigorta işletmenin zarar ve tazminat meblağını tanımlar. Dosyaya onay geldikten sonra 30 iş günü içerisinde ödemenizi alabilmeniz mümkündür.

Geçici ikamet şartı ev poliçesinde “Geçici ikamet masrafları ve kira bedeli karşılanır” ibaresinin yer almasıdır. Konut sahibi veya kiracı olman fark etmeksizin evin içinde yaşanamayacak vaziyete kazançsa, geçici ikamet giderleri veya kira değeri sigorta firmayı tarafından karşılanır.

Konut diğer adıyla Ev sigortanı yaptırdığınız sigorta firmasına bağlı olmak ile beraber ev sigortan mücevher ve nakit para gibi şahsi eşyalarını güvence altına almayabilir.

Konut yani ev sigortası poliçesi kapsamında verilen ücretsiz/fiyatsız hizmetler sigorta işletmelerine göre değişiklik gösterir. Klima bakımı, petek pakliği gibi mevzularda sigorta şirketine müracaat etebilir ve fiyatsız hizmet alabilirsin.

Konut/Ev sigortanın ana güvenceleri içerisinde kombi bakımı yer almaz. Şayet sigorta firmanın tarafından asistans hizmetleri içerisinde fiyatsız olarak sunuluyorsa genelde senede bir kere olmak üzere kombi bakımını fiyat ödemeden yaptırabilirsin. Asistans hizmetlerinin kapsamı işletmelere göre değişebilir.

Sigorta poliçesinde malik ya da kiracının komşuluk mesullüğü ek güvenceyi bulunuyorsa su sızması neticeyi oluşan zararlar sigorta firmanın tarafından karşılanır.

Bu sualin yanıtı sigorta işletmelerine değişir ancak poliçende belirtilen koşullara göre ev sigortası çatı akma meselesinden kaynaklı zararların giderlerini karşılayabilir. Fakat bu noktada insan kusuru kaynaklı ortaya çıkan zararları genellikle sigorta şirketleri karşılamaz. Ayrıca poliçende “yalıtım giderleri” güvenceyi varsa; rutubet, yağmur veya kar neticeyi oluşan kirlenme, boya ve badana giderleri de karşılanır.

DASK; Deprem/zelzele sırasında alana gelebilecek yangın, tsunami ya da toprak kayması gibi gidişatlarda oluşabilecek zararları, poliçende tanımlanan limitler dahilinde karşılar. Başka Bir Deyişle DASK’a zelzele kaynaklı zararlar dâhildir. Ev sigortasında ise zararın kaynağı ehemmiyetli değildir.

Ev/Konut sigortasını iptal ettirmek için hizmet aldığın sigorta işletmesine arzuhal yazarak müracaat yapman gerekir. İptal harekâtı süresi, sigorta firmalarına göre değişse de vasati 2 ya da 3 iş günüdür. Bu süreçte iptal arzı arzuhalinin sigorta işletmesine eriştiği tarih temel alınır.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en büyük ve prestijli 30 sigorta şirketinden aynı anda 3 dakikada içerisinde teklif alıp karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uyumlu sigortayı hemen almak için teklif formumuzu doldurun.
Acıbadem Sigorta
Ak Sigorta
Anadolu Sigorta
Allianz Sigorta
Ankara Sigorta
Atlas Mutuel Sigorta
Axa Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sigorta
Eureko Sigorta
Gig Sigorta
Gri Sigorta
Generali Sigorta
Groupama Sigorta
HDI Sigorta
Koru Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
TMT Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Quick Sigorta
Zurich Sigorta

Sigortasirketi.com.tr Avantajları

Türkiye'nin en iyi 30 sigorta şirketinin birçok sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!
Anlaşmalı Sigorta Şirketleri
30+ Farklı
Sigorta Şirketi
İndirimli Sigorta
Özel
İndirimler
Hızlı Teklif
İnternet üzerinden
3 dakikada satın alın
7/24 Destek
7/24
Hasar Destek

Kampanyalar ve Haberler

KONUT SİGORTASI teklifi al